Klubi ajalugu saab alguse 1983 aastal, kui Tartu Ülikooli lõpetanud,treener Trojanov Anatoli, kes töötas Tartu linna 9 keskkooli kehalise kasvatuse õpetajana, lõi oma esimese treening rühma 1974 aastal sündinud poistest. Õpilaste arvu poolest oli kool linna väiksem, kuid sellele vaatamata mängisid selle rühma poisid Rokatsevski Dmitri ja Volkov Jüri Eesti koondises.

1987 aastal sai klubi peamiseks treening keskuseks 13-s keskkool, mis hiljem Annelinna Gümnaasiumiks ümber nimetati. Linna ühes suuremas koolis oli palju lapsi,kes soovisid jalgpalli mängida. Loodi uued treening grupid,kelle juhendamiseks kutsuti noored treenerid Semjonov Aleksandr, Nikiforov Pavel, Lebedev Aleksandr ja Burajev Vladimir.

1990 aastal liideti kõik treening rühmad klubiks, millele anti nimi JK ” Merkuur -Juunior”. Klubi embleemi autoriks on Pavel Barunin.
Klubi esimeseks presidendiks oli Mihhail Efimov, tema järglasteks olid, Sergei Trepnjov, Andrei Luppa ja Oleg Serbakov, kes on klubi president ka tänasel päeval. Praegusel hetkel töötavad klubis Trojanov A.M. kes on klubi vanem treener ja treenerid Burajev V.A ja Grekov S.K, viimane tuli Mitrofanov V.G asemele treenima 1985/87a. sündinud poisse.

Klubil on alati olnud ja on palju sõpru, kes on oma südamliku abiga klubi aidanud. Suured tänud neile kõigile klubi poolt, kuid eriti tahaks esile tuua ja erilised tänud avaldada Jüri Lõsakule ja Aleksandr Semjonovile!
1992-93 a. kui Jüri Lõsak juhtis firmat L.M.R.A muutis ta elu klubis muinasjutuliseks. Poistele oli loodud imelised tingimused. Soetati kahekordne buss, millega sõideti turniiridele nii Eestis,kui ka rahvusvahelistele turniiridele Belgias ja Prantsusmaal ja seda kõike tasuta, võistkonnad olid riietatud ilusasse võistlus vormi, erinevate reiside jaoks eraldati toiduaineid ja jooke.
Aleksandr Semjonov töötas klubis treenerina ja aitas 1980 a. sündinud poiste võiskonnal tulla Eesti meistriteks, peale mida kutsuti võiskond Soome kuulsale ” Kokkola Cup” turniirile. Sellel turniiril saavutas võiskonda 3 koha, näidates ilusat, tehnilist jalgpalli! Klubi võistkondi hakati kutsuma erinevatele rahvusvahelistele turniiridele Euroopas. Nii loodi kontaktid klubidega Soomes, Belgias, Luksemburgis, Prantsusmaal.
Aleksandr Semjonov lahkus klubist ärisse ja temast sai jõukas inimene, kuid jätkas klubi toetamist, kuid juba finantsiliselt küljelt. Paljud sõidud turniiridele Venemaale ja Euroopasse poleks ilma tema abita kunagi toimunud.
Eriti tasub märkida suurt panust klubi arengule Larissa Trojanoval, kes seisis klubi heaolu ja populaarsuse eest!
Klubi on uhke oma kasvandike üle, keda on kutsutud erinevatele noorte ja juunioride turniiridele, kui ka Eesti rahvuskoondisesse, mängisid Eesti Meistri liigas. Nendeks on: Oleg Kolotsei, Artur Osipov, Andrei Tjunin, Vaagn Artjunjan, Semjon Trojanov, Vitli ja Vladislav Gussev, Sergei Kostin, Sergei Otšik, Vadim Seero, Evgeni Voitovitš, Erik Grigorjev, Avetis Harutjunjan, Artur Pikk, Anton Lapanogov, Devid Lester, Georg Koros, Artur Laks.